Październik 2007 Katedra w Ha Noi
Witaj,

Nazywam się Karolina Cao. Możesz się ze mną skotaktować pisząc na  karolina@ziarnkoryzu.pl

Cieszę się, że odwiedzasz ZiarnkoRyzu.pl !

WIETNAM

Lan to moje wietnamskie imię. Tata nadał mi je na pamiątkę nazwy Polski po wietnamsku, czyli Ba Lan. Kultura i zwyczaje wietnamskie były w moim domu zawsze obecne.

W domu rozmawiamy po polsku, więc po naukę wietnamskiego musiałam udać się do źródła. W 2007 wyjechałam do Wietnamu. Tam na Uniwersytecie Ha Noi poznawałam tajniki języka moich przodków. I tak mnie to wciągnęło, że przygoda  trwa do dziś.

POLSKA

Po powrocie do Polski zaczęłam dzielić się swoją wiedzą. Na przestrzeni 5 lat współpracy opracowałam własny model nauki wietnamskiego. Uczę Polaków, ale także Wietnamczyków (którzy dorastali zagranicą)! Do każdej osoby mam indywidualne podejście. Różne są motywacje, gdyż każdy uczy się dla różnych celów. I to jest w tym wszystkim najwspanialsze: każda napotkana przeze mnie osoba jest wyjątkowa. Nigdy nie ma dwóch takich samych lekcji. Nauka ciągle czymś zaskakuje i tętni życiem – tak jak zatłoczone ulice Ha Noi.

ZIARNKO RYŻU

ZiarnkoRyżu.pl to coś więcej niż blog. Stworzyłam go, by był miejscem spotkań. Tutaj krzyżują się drogi tychi, których Wietnam przyciąga, jak magnes ;)

Na blogu znajdziesz przede wszystkim informacje o języku wietnamskim. Dzielę się tutaj też moimi obserwacjami z życia w mieszanym świecie polsko-wietnamskim. W artykułach o kulturze, historii, zwyczajach, kuchni staram się pokazać Wietnam w „pięciu smakach”. Dzięki uprzejmości wielu osób, znajdziesz tu też artykuły pisane „gościnnie” przez podróżników i wszystkich tych, którzy mają z Wietnamem coś wspólnego.

Mam nadzieję, że i Ty znajdziesz tu coś dla siebie. Czytaj, komentuj i baw się dobrze!

 

 

 

 

 

Prawa autorskie

Copyright © 2011-2014 ziarnkoryzu.pl

Licencja Creative Commons

Ten blog jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 3.0 Unported.

Zawartość strony ziarnkoryzu.pl oraz jej nazwa podlegają ochronie prawnej. Dokumenty, artykuły, grafiki, zdjęcia, skrypty i inne pliki tworzące blog stanowią jego własność lub zostały wykorzystane za zgodą osób uprawnionych.

Kopiowanie i rozpowszechnianie całości bloga lub jego elementów za pomocą jakiejkolwiek metody poligraficznej lub elektronicznej jest zabronione, chyba że zostało uzgodnione z administratorem bloga ziarnkoryzu.pl

W przypadku jakichkolwiek pytań proszę o kontakt karolina@ziarnkoryzu.pl