Chúc mừng năm mói w księżycowym roku 2014! Ten rok trwać będzie do 18.02.2015 i jak głoszą astrologowie, rok drewnianego konia będzie czasem gwałtownym i zmiennym. Koń w tradycji azjatyckiej utożsamiany jest z siłą, odwagą i porywczością – dlatego ten rok, w porównaniu z raczej umiarkowanym 2013, przyniesie wiele zmian i niespodzianek!

Dawne niepowodzenia spalą się w ogniu zmian Fot. by Daniel West 1x.com

Ruszaj na podbój świata!

Szybkie decyzje, podążanie za instynktem będą wypełniać ten czas: kup ten dom, rozkręć wreszcie ten biznes, podróżuj, dokonaj przełomu w swoim życiu. Jeśli odpowiednio przygotowałeś się do rozeznania przed podjęciem decyzji, nie ma się nad czym dłużej zastanawiać – teraz jest czas na działanie!

Do boju! Fot. by Martha Suherman 1x.com
Do boju! Fot. by Martha Suherman 1x.com

Prr, koniku!

Spontaniczny charakter Roku Konia przynosi energię i wyzwania, która jednak może oddziaływać dwojako: jednym pozwoli osiągnąć szczytów, innych może sprowadzić na ziemię. Mówi się, że „kto nie ryzykuje, dwa razy traci” – ale w roku Drewnianego Konia 2014 trzeba uważać na pokusy łatwych sukcesów i tendencję do wydawania pieniędzy. Szczęście będzie szczególnie sprzyjać osobm urodzonym w znaku Konia, Tygrysa, Psa i Owcy – te osoby osiągną spektakuarne sukcesy, będą brały pełnymi garściami, ryzyko nie będzie im tak zagrażać. Pozostali niech lepiej rozkoszują się miejscem na widowni, gdzie bezpiecznie można śledzić gonitwę głównych graczy. Koniec roku Konia zapowiada wielki tryumf, lub wielką porażkę – niestety więcej niż mniej biznesów dozna tego drugiego. Dlatego obserwuj uważnie otoczenie, nie działaj pochopnie, ważne żebyś „widział i wiedział”. Być może warto w tym roku zejść z pozycji lidera i obserwować, uczyć się korzystając z doświadczenia i sukcesów innych.

Jeśli wyścig, to właśnie teraz! Fot. by Victor Dallons 1x.com
W wyścigu marzeń zawsze warto brać udział! Fot. by Victor Dallons 1x.com

Intuicja

Decyzje, szczególnie w świecie biznesu, będą nader często podejmowane „na wyczucie” a ponieważ zaprzeczenie istnienia ryzyka czy problemu to też jedna z charakterystyk roku Konia, szczególnie bacznie przyglądaj się szczegółom i miej czujność!Łatwiej jest pędzić w wirze wydarzeń, niż zatrzymać się i stawić czoła faktom, ale rzetelna analiza na pewno zapewni długofalowe korzyści.

Konie ukochały wolność i niezależność, dlatego w tym roku szczególnie łatwo będzie też roztrwonić majątek na rozrywkach. Będzie nas kusić by przesadzić z wydatkami na przyjemności, które uzasadniać będziemy tym, że „nam się to należy” i „na to zasługujemy”. W takich chwilach pamiętaj, że chwila przyjemności nie jest warta długoterminowych negatywnych skutków.

Szerokie horyzonty i odważne decyzje Fot. by Bror Johansson 1x.com
Szerokie horyzonty i odważne decyzje Fot. by Bror Johansson 1x.com

W jedności siła

Życzę Wam, byście ten czas spędzili w działaniu, z energią i przygodą w tle, gdyż ten rok zapowiada się naprawdę ciekawie! Koń jest zwierzęciem wiernym i przyjacielskim, dlatego w całym tym galopie życia miejsce zawsze przy sobie niezawodnych towarzyszy, którzy podzielą Waszą pasję, gdy trzeba wskażą dobrą drogę na szlaku. I nie dajcie, by pęd wydarzeń zagłuszył głos serca: niech przygody roku Konia przyczynią się do umocnienia relacji i zawiązania prawdziwych przyjaźni!

Mądrze korzystaj z bogactwa Twoich relacji Fot. by Hari Sulistiawan 1x.com
Mądrze korzystaj z bogactwa Twoich relacji Fot. by Hari Sulistiawan 1x.com

 

Tagged in:

,